T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - Vefa Lisesi

Duyurular

Haz

Liselere Giriş Sınavına giren  öğrencilerimizden Okulumuzu tanıma amaçlı olarak ziyaret etmek isteyenler, öğleden önce 11:00-12:00, öğleden sonra 14:00-15:00 saatleri arasında Okuldaki tanıtım faaliyetlerine katılabilirler. Faaliyetler Okul Müdürlüğü gözetiminde müdür yardımcıları,rehberlik servisi,ve diğer görevli personel tarafından yürütülmektedir. Zaman yönetimi konusunda;Okulun iş ve işleyişindeki yoğunluk nedeniyle, katılımcı veli ve öğrencilerimizden anlayış rica ediyoruz.

Haz

Yükseköğretim Genel Kurulu´nun 31.05.2018 tarihli toplantısında; 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) TYT´de ağırlıklı puanların hesaplanabilmesi için Türkçe veya Temel Matematik Testlerinin en az birinden en az 0,5,  AYT´de ise ilgili puan türünün hesaplanabilmesi için gerekli testlerin en az birinden en az 0,5 ham puan almış olmaları gerektiğine karar verilmiş olup Ek´te yer alan 2018-YKS Kılavuzu bu karar doğrultusunda güncellenmiştir.

May

19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.

May

01 Eylül 2017 tarihinden bu yana adaylık süreci hazırlık çalışmaları devam eden projenin danışmanlık ziyareti 09,10 Mayıs 2018 tarihlerinde Vefa Lisesinde gerçekleştirildi.Çalışmalar hızla devam etmektedir.

May

Vefalı Şair ve Yazarlara Vefa Projesi kapsamında bu yıl 2. düzenlenen Vefa´da Bir Edebiyat Öğretmeni Reşat Nuri GÜNTEKİN Öykü Yarışması Ödül Töreni 11 Mayıs 2018 tarihinde saat 14.00´da Vefa Lisesi Nejat Ekrem BASMACI Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

May

Okulumuz Kimya Öğretmeni Emine GÜL koordinatörlüğünde düzenlenen Tübitak 4006 Bilim Fuarı Sergisi 11 Mayıs 2018 Cuma günü ssat 11.00´dan itibaren Vefa Lisesi Vefa KÜÇÜK Spor salonunda ziyaretçileriyle buluşuyor.

May

Mayıs ayı içinde yapılacak, ikinci dönem son sınavlar için programımız tablodaki gibidir.

Nis

100 yıl önce de Vefa Lisesi Çanakkale´de idi.Şehitler vermiş hatta mezun verememişti. 24 Nisan´da 57. Alay Vefa Yürüyüşü´ne ve törenlere Vefa Lisesi olarak bir kez daha katıldık.

Nis

Vefa Lisesi dergilerine bir yenisi daha eklendi.Türk Dili ve Edebiyatı Zümresince hazırlanan  " Vefa Kifayet " Dergisinin birinci sayısı okurlarıyla buluşmak üzeredir.Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür eder,yayın hayatında uzun soluklu olmasını dileriz.

Nis

Öğrenci değişim Programı kapsamında yurtdışında eğitim programlarına katılan öğrencilerin denklik işlemleri için MEB Denklilk Yönetmeliği 6. maddesi gereği olarak:

Ara Sınıflara Dönenler;

Madde 6.b) Ortaöğretim kurumlarına alınacaklardan, yurt dışında öğrenim  gördükleri son  ders yılına ait karneler veya öğrenim belgesi ile varsa ayrılma belgesi.

Madde 6.d) Yurt dışındaki öğrenimleri  sırasında  kullandıkları pasaportun  aslı  veya  giriş-çıkış tarihlerinin ve işlem gören sayfalarının yeminli mütercimlerce yapılan tercümesinin, ibrazı gerekmektedir.

Nis

Nis

TBMM,Anıtkabir.ODTÜ ve Bilkent Üniversitesi´ni  kapsayan Ankara eğitim gezisine gidiyoruz.

Mrt

2018 Vefa Mun  için:

http://www.vefamun.org

Mrt

Vefa Lisesi 2017-2018 Eğitim Yılı Öğretmen-Veli Görüşme Programı aşağıda yer almaktadır:

Mrt

Erdi AYDOĞDU Vefa Lisesi adına birinci oturumda bidirisin sundu.