T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - Vefa Lisesi

Haberler

Tem

Okulumuzun 2024-2025 Eğitim öğretim dönemi kontenjanı 150+5 olarak belirlenmiştir. Tercih yapacak olan öğrenci adaylarımıza başarılar diliyoruz. 

Haz

Mayıs-Haziran 2024 Okul Bültenimiz

 

Bilim-Sevgi-Hoşgörü temasıyla var olduğumuz ve devam ettirdiğimiz gelenek içerisinde tüm başarılarılarda ve çalışmalarda emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz⭐

May

Bugün okulumuzda “TÜBİTAK-4006 Projeleri” kapsamında fuarımızın açılışını gerçekleştirdik. Tübitak 4006 Fuarı açılışımıza İlçe Şube Müdürümüz Sayın Muzaffer Zor katılım gösterdi ve öğrencilerle projeleri hakkında sohbetler etti.Öğrencilerimizin projelerinden kareleri fotoğraflardan görebilirsiniz.Tübitak 4006 Bilim Fuarımıza katılımlarından ötürü İlçe Şube Müdürümüz Sayın Muzaffer Zor ve Özel Büro ekibine, emeklerinden ötürü Tübitak Koordinatörümüz Sayın Emine Gül' ve projelerde danışman olarak görev yapan öğretmenlerimize son olarak projelerini binbir emekle gerçekleştiren öğrencilerimize teşekkür ederiz.

May

Öğrencimiz Milli Sporcu Yusuf Ziya Ateş Crotia Openda U23 Erkekler 2 Tek 2. liği ve Büyük Erkekler 2 Tek 2. liği başarısı elde etmiştir. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Nis

Okul satranç takımımız Bölge Şampiyonası’nda birinci oldu.

Nis

Çocuklar geleceğimizin güvencesidir. Onlara verilecek her eğitim geleceğimizin şekillenmesinde önemli bir rol oynayacaktır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

Nis

12. Sınıf öğrencilerimizden Yusuf Ziya Ateş; Dümencili 4 Tek Avrupa Şampiyonluğu, Dümencili 4 Tek Dünya üçüncülüğü ve 8 Tek Balkan ikinciliği elde etmiştir. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Nis

12. Sınıf öğrencilerimizden Yusuf Ziya Ateş U23 Erkekler 2 tek Türkiye şampiyonluğu, Büyük Erkekler 2 tek Türkiye şampiyonluğu,U23 4 çifte Türkiye üçüncülüğü ve Büyük Erkekler 8 tek Türkiye ikinciliği elde etmiştir.

Nis

Okulumuz Müzik Kulübü bünyesinde 7 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Vefa Lisesi 3. Geleneksel Ses Yarışması sonuçları açıklandı. Yarışmamızın birincisi Barış Esen'i, ikincilerimiz Eylül Çengelli & Zeynep Akkoca'yı ve üçüncümüz Muhammed Nurbaki Kendirci'yi tebrik ediyoruz.

Nis

Kütüphane Haftası kapsamında Milli Eğitim Bakanı Danışmanımız Sayın Mahmut Bıyıklı öğrencilerimiz ile söyleşi gerçekleştirdi. İl Müdür Yardımcımız Sayın Özcan Türkoğlu söyleşiye katılım sağladı. Kıymetli vakitlerini ayırdıkları için teşekkür ederiz.

Mrt

Lisemiz 12 Mart İstiklâl Marşı'nın kabul edilmesinin 103. yıldönümü nedeniyle ilçe programını hazırladı. Program, Kaymakamımız Sn. Cafer Sarılı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Muhammet Fatih Çepni, Okul Müdürümüz Sn. Ahmet KAVUT, ilçe protokolümüz, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

İstiklâl Marşımızın okul koromuz tarafından seslendirilmesinden ardından günün anlam ve önemini belirten protokol konuşmaları gerçekleşti. Mehmet Akif Ersoy'un İstiklâl Marşını yazma sürecini anlatan öğrencilerimizin hazırladığı ve seslendirdiği videoyu konuklarımız izlediler.

Mehmet Akif'in ''Küfe'' adlı şiirinin canlandırılmasının ardından okul koromuz eserlerini icra etti. Ödül töreni ve hatıra fotoğrafı çekimi ardından ''Mehmet Akif'' konulu resim sergisi gezilerek program sona erdi.

Bu anlamlı çalışmada öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve ev sahibi Çapa Fen Lisesi'ne teşekkür ederiz.

 

 

12 Mart 2024. İstiklal Marşı’mızın kabulünün 103. yıldönümü münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz Program

1) Açılış

2) Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

3) Okul Müdürü Ahmet KAVUT’un Selamlama Konuşması

4) İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Fatih ÇEPNİ’nin konuşması

5) Okulumuz Tarih Öğretmeni İlknur AYDIN’ın Günün Anlam ve Önemini Belirten

Konuşması

6) Mehmet Akif’in “Cenk Marşı’’ adlı şiirinin okunması.

7) Doç. Dr. Mehmet Yalçın YILMAZ’ın Konuşması

8) İstiklal Marşı’nın Kabulünü Anlatan Video Gösterimi

9) Mehmet Akif’in “Küfe Şiiri’’nin Canlandırılması

10) Müzik Öğretmeni Zeynep TORUNOĞLU yönetiminde Okul Korosu Eserlerinin İcrası

11) Bülbül Kasidesinin Seslendirilmesi

12) Okulumuz Görsel Sanatlar Öğretmenleri Sultan Yıldırım ve Esra Erdoğan’ın

Öğrencilerinin Hazırlamış olduğu Resim Sergisi

Mrt

8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun. Okul Zümre Başkanımız Sayın İlknur Aydın'a ve Okul Müdürümüz Sayın Ahmet Kavut'a günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmalar için teşekkür ederiz. Katkıları için de Okul Aile Birliğine teşekkür ediyoruz.

Mrt

Okul ortaklığı projesindeki ortağımız Ulalar Anadolu Lisesi ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün anlam ve önemine yönelik resim sergisi gerçekleştirdik.

Kas

Bugün, Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesinin öncüsü ve Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının yıl dönümünde, onu saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Eyl

24/09/2023 Pazar günü okulumuzun bahçesinde ''Geleneksel Veli Kahvaltısı'' etkinliği düzenlenmiş olup etkinliğe bu yıl aramıza katılan hazırlık sınıflarının velileri iştirak etmiştir. Program Hazırlık sınıflarından sorumlu Müdür Yardımcısı Sayın Hakan AYDEMİR'in selamlama konuşmaları ile başlamış OKul Müdürü Sayın Ahmet KAVUT'un konuşmaları Mezunlar Derneği Başkanı Sayın Hakkı BALİÇ'in konuşmaları OAB Başkanı Sayın Yusuf Bay'ın konuşmaları ile devam etmiştir. Kahvaltı yemeğinden sonra Okulumuzun Müzik Öğretmeni Sayın Zeynep Begüm TORUNOĞLU ve öğrencilerimizin hazırladığı müzik dinletisi gerçekleşmiştir. Daha sonra sınıflara geçilerek sınıf rehber öğretmenlerimiz ile velilerimiz arasında tanışma toplantısı düzenlenmiştir. Son olarak 1973 mezunumuz Sayın Adnan ÖZERLER; velilerimizi "Tarihi Yarımada" hakkında bilgilendirmiş, önemli bir kaç tarihi mekanı anlatıları ile birlikte gezdirmiştir.Etkinliğin gerçekleştirilmesinde önemli katkılarda bulunan Okul Aile Birliğine Başkanı ve üyelerine, katılım gösteren Mezunlar Derneği Başkanımız Hakkı BALİÇ'e ve 1973 mezunumuz Adnan ÖZERLER'e, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm velilerimize teşekkür ederiz.Hazırlık sınıfı velilerimiz “Vefa Lisesi Ailesine Hoş Geldiniz”