T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - Vefa Lisesi

Haberler

Eyl

24/09/2023 Pazar günü okulumuzun bahçesinde ''Geleneksel Veli Kahvaltısı'' etkinliği düzenlenmiş olup etkinliğe bu yıl aramıza katılan hazırlık sınıflarının velileri iştirak etmiştir. Program Hazırlık sınıflarından sorumlu Müdür Yardımcısı Sayın Hakan AYDEMİR'in selamlama konuşmaları ile başlamış OKul Müdürü Sayın Ahmet KAVUT'un konuşmaları Mezunlar Derneği Başkanı Sayın Hakkı BALİÇ'in konuşmaları OAB Başkanı Sayın Yusuf Bay'ın konuşmaları ile devam etmiştir. Kahvaltı yemeğinden sonra Okulumuzun Müzik Öğretmeni Sayın Zeynep Begüm TORUNOĞLU ve öğrencilerimizin hazırladığı müzik dinletisi gerçekleşmiştir. Daha sonra sınıflara geçilerek sınıf rehber öğretmenlerimiz ile velilerimiz arasında tanışma toplantısı düzenlenmiştir. Son olarak 1973 mezunumuz Sayın Adnan ÖZERLER; velilerimizi "Tarihi Yarımada" hakkında bilgilendirmiş, önemli bir kaç tarihi mekanı anlatıları ile birlikte gezdirmiştir.Etkinliğin gerçekleştirilmesinde önemli katkılarda bulunan Okul Aile Birliğine Başkanı ve üyelerine, katılım gösteren Mezunlar Derneği Başkanımız Hakkı BALİÇ'e ve 1973 mezunumuz Adnan ÖZERLER'e, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm velilerimize teşekkür ederiz.Hazırlık sınıfı velilerimiz “Vefa Lisesi Ailesine Hoş Geldiniz”

Ağu

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 101. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. 

 

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

Tem

 

Vefa Lisesi yeni öğrencilerine kavuştu. Ülkemizi gururlandıracak ve Vefa duygusunu bir ömür boyu sürdürecek en genç Vefalıları tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.Kayıt için aşağıdaki bilgilendirmeleri takip ediniz.

Tem

27 Temmuz- 8 Ağustos 10:00-15:00 saatlerinde okul psikolojik danışmanımız Ayşenur Tekin tarafından PDR servisinde yüzyüze YKS TERCİH DANIŞMANLIĞI hizmeti verilecektir. Randevu almak isteyen öğrencilerimiz aysenurpdr@gmail.com a mail göndererek belirli gün ve saat talep edebilirler.Yüzyüze görüşme icin gelemeyecek öğrencilerle online görüşme planlanacaktır.

Tem

Goethe Enstitüsünün okulumuzun da paydaşı olduğu Pasch projesi kapsamında belirlenen projelerde öğrencilerimiz çeşitli ödüller kazanmıştır.Ödüllerden birisi olan Pasch Yaz kampını kazanan öğrencimiz 2 hafta boyunca almanca eğitimlerine ve 2050 yapay zeka, Çevre ve teknoloji konulu tiyatro atölyelerine katılım göstermektedir.Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tem

LGS tercih sürecinde okulumuzu tercih edecek 160 yeni Vefalıyı bekliyoruz.

Vefa kültürünü ve lisemizi daha yakından tanımak isteyenler için tanıtım materyalleri hazırladık. 

Haz

 

Okulumuz felsefe öğretmeni danışmanlığında 6 öğrencimizle birlikte yürütülmekte olan "Project Based Learning"(Proje Tabanlı Öğrenme) projemizde öğrencilerimizin 21.yy becerilerine yönelik farkındalık kazanması, üst düzey bilişsel becerilerinin desteklenmesi, Bilişim teknolojilerini etkin kullanarak eleştirel ve yaratıcı düşünme yetisinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Türkiye-Bulgaristan Ortaklı gerçekleşen Projemizin temel amacı, genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek etik ilkeleri gözeterek gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilen 21. Yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesini sağlamaktır.

Haz

Okul Ortaklığı Projesi kapsamında Erzincan Ulalar Anadolu Lisesi ile ortak, serbest konulu bir dijital fotoğraf sergisi gerçekleştirdik. Sergi için fotoğraf gönderen okulumuz öğrencilerinden Bilgenur Ulutaş, Defne Bilhan ve Deniz Gök'e ve Ulalar Anadolu Lisesi öğrencilerine katkılarından dolayı teşekkür ederiz.


May

Okulumuz IB öğretmenlerinden Dilek Gümüştaş eğitimini başarı ile tamamlayarak, TOK sertifikasını aldı. Kendisine IB yolculuğunda başarılar dileriz.

May

11. sınıf öğrencimiz Yusuf Ziya Ateş Kürek Milli Takım kadrosunda yarışarak Avrupa şampiyonu olmuştur. Öğrencimize; bizi gururlandığı için teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. 

May

Okulumuz,Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş en büyük okul ağı olan Avrupa Okul Eğitimi Platformu’nda (ESEP) yürüttüğü başarılı çalışmalar ile Beğksel’de bulunan Merkezi Destek Servisi(Central Support Service-CSS) tarafından 2023-2024 yılı eTwinning Okul Etiketi Ödülüne layık görülmüştür. 

Yürüttüğümüz ulusal ve uluslararası projelerle öğrencilerimize ve bölgemize katkı sunmaya devam edeceğiz. 

Bu başarıda emeği geçen İngilizce Öğretmenimiz Betül Karanfil Göl’e teşekkür ediyoruz.

Nis

Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Adnan Bali tarafından öğrencilerimize yönelik Kariyer ve Girişimcilik üzerine seminer verildi. Öğrencilerimize ilham veren ve özgüven kazandıran bu güzel seminer için Sayın Bali'ye Vefa camiası olarak teşekkür ederiz.

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. 

Nis

1974 mezunumuz Dilko Okulları sahibi Sayın Tayfun Yılmaz okulumuzu ziyaret etti. Değerli mezunumuza teşekkür ederiz.

Nis

Okul Müdürümüz Ahmet KAVUT Ramazan Bayramı öncesinde okul çalışanlarının bayramını kutlayarak, Ramazan Bayramının herkes için huzur ve mutluluk dolu geçmesini temenni etti.